dostępne wyloty dysz (mm):  2,5   3,0 
ciśnienie robocze: 0,50 MPa (5,0 atm)
średnie zużycie powietrza (l/min): 180÷270
masa aparatu: ok. 0,9 kg
    
Budowa aparatu

Korpus aparatu jest odlewem ciśnieniowym ze stopów aluminium. Dysze wykonane są ze stali nierdzewnej utwardzonej termicznie. Szlifowane iglice, prowadzone na teflonowych tulejkach, wykonane ze stali nierdzewnej - pasowane następnie z dyszą w procesie montażu dla pewnego zamknięcia wylotu farby. Zamocowany do korpusu króciec (średnica zewn. 19mm) umożliwia podłączenie węża i bezpośrednie korzystanie ze zbiornika przemysłowego z lakierem.

Działanie

Aparat wymaga podłączenia zbiornika ciśnieniowego; dysze typu mieszania zewnętrznego (strumień farby i powietrza rozpylającego spotykają się poza końcówką pistoletu). Spust dwustopniowego działania - pierwszy opór to otwarcie dopływu powietrza, drugi opór to otwarcie przepływu lakieru. Pokrętłem regulatora powietrza ustala się optymalny wydatek powietrza w zależności od rodzaju lakieru, dodatkowo można zwiększyć ilość powietrza za pomocą regulatora bocznego. Wydatek materiału lakierniczego ustala się pokrętłem regulatora farby. Każdy aparat wyposażony jest w szybkozłącze umożliwiające bezproblemowe podłączenie do przewodu zasilającego w sprężone powietrze.

Eksploatacja

Najlepszy natrysk uzyskuje się przy odległości 1,0 - 1,5 m od wylotu dyszy do malowanej powierzchni. Zgodnie z normą PN-75/M-47186.03 aparaty natryskowe powinny być uziemiane ze względu na możliwość gromadzenia się ładunków elektrostatycznych.

drukuj opis