dostępne wyloty dysz (mm):  1,2   1,5   1,8   2,0   2,5 
pojemność zbiornika: 1,0 l
ciśnienie robocze: 0,45 MPa (4,5 atm)
średnie zużycie powietrza (l/min): 180÷270 200÷290
masa aparatu z pustym zbiornikiem: ok. 1,0 kg
    
Budowa aparatu

Korpus aparatu jest odlewem ciśnieniowym ze stopów aluminium, dysze wykonane są z twardego mosiądzu. Szlifowane iglice, prowadzone na teflonowych tulejkach, wykonane ze stali nierdzewnej - pasowane następnie z dyszą w procesie montażu dla pewnego zamknięcia wylotu farby. Zbiornik na lakier wykonany z blachy aluminiowej, mocowany bagnetowo do pokrywy połączonej z korpusem; dodatkowo załączany króciec umożliwia podłączenie węża i bezpośrednie korzystanie ze zbiornika przemysłowego (ciśnieniowego) z lakierem.

Działanie

Aparat zasysa lakier ze zbiornika; dysze typu mieszania zewnętrznego (strumień farby i powietrza rozpylającego spotykają się poza końcówką pistoletu). Spust dwustopniowego działania - pierwszy opór to otwarcie dopływu powietrza, drugi opór to otwarcie przepływu lakieru. Pokrętłem regulatora powietrza ustala się optymalny wydatek powietrza w zależności od rodzaju lakieru i odległości malowanego elementu. Wydatek materiału lakierniczego ustala się pokrętłem regulatora farby. Kształt strumienia (spłaszczenie) ustala się pokrętłem regulatora kształtu. Zmiana położenia otworów powietrznych skrzydełek rozpylacza daje możliwość malowania spłaszczonym strumieniem pod dowolnym kątem. Każdy aparat wyposażony jest w szybkozłącze umożliwiające bezproblemowe podłączenie do przewodu zasilającego w sprężone powietrze.

Eksploatacja

Najlepszy natrysk uzyskuje się przy odległości 250 - 300 mm od wylotu dyszy do malowanej powierzchni. Zgodnie z normą PN-75/M-47186.03 aparaty natryskowe powinny być uziemiane ze względu na możliwość gromadzenia się ładunków elektrostatycznych.

drukuj opis